Rietumu Klīnika

ASOC.PROF. AINĀRS STEPENS

Neirologs

“Kas vēlas kļūt vesels, jau daļēji ir izveseļojies.“ (Bokačo)

  • Nacionālais pārstāvis NATO Zinātņu un tehnoloģiju organizācijas (Science and Technology Organisation, STO) cilvēkfaktora un medicīnas (Human Factors and Medicine, HFM) kolēģijā.
  • Pārstāvis EATRIS (European infrastructure for translational medicine) Neirodeģeneratīvo slimību darba grupā
  • Eksperts Latvijas Zinātnes padomē
  • Eksperts Zāļu valsts aģentūrā .

Šobrīd Asoc.Prof. Stepens ir konsultējošais neirologs Rietumu Klīnikā un NBS Medicīnas nodrošinājuma centrā.

Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Militārās medicīnas pētījumu un studiju centra vadītājs un vadošais pētnieks.

Klīniskajā medicīnā Asoc. Prof. Stepena prioritātes ir dažādu neiroloģisko slimību diferenciālā diagnostika, kā arī neirodeģeneratīvo slimību (Alcheimera slimība, parkinsonisms), insulta, galvas un muguras sāpju diagnostika un ārstēšana.

Starptautiski Asoc.Prof. Stepens ir pazīstams ar savām zinātniskajām aktivitātēm. Viņa vadībā, sadarbojoties RSU un Oksfordas Universitātes zinātniekiem, tika aprakstīts jauns kustību traucējumu sindroms narkomāniem. Viņa pētījumu rezultāti ir atspoguļoti vairāk nekā 20 starptautiski citējamos izdevumos un grāmatās, t.sk. publicēti nozares vadošajos medicīnas žurnālos The New England Journal of MedicineBrain un European Journal of Neurology, kas ir spožs apliecinājums Asoc.Prof.  Stepena individuālajām kvalitātēm un pārliecinošs pierādījums Latvijas ārstu augstajam potenciālam.

 

Beidzamā laikā Asoc.Prof. Stepena zinātnisko aktivitāšu fokusā ir neirodeģeneratīvo slimību un kognitīvo traucējumu izpēte – viņa vadībā RSU tiek pētīta ilgtermiņa fiziskās slodzes ietekme uz kognitīvo funkcionēšanu un ir izstrādāts Latvijas klīniskais personības tests. Viņš ir viens no līdzautoriem Demences ārstēšanas un aprūpes vadlīnijām, kuras 2019.gadā publicēja Latvijas Ārstu biedrība .

MONTA MŪRNIECE
Kosmētiķis
Dr. MĀRTIŅŠ MALZUBRIS
Traumatologs - ortopēds
Dr. KASPARS ŪDRIS
Traumatologs - ortopēds
Dr. ELĪNA OZOLIŅA
Neiroķirurgs
BAIBA MIĶELSONE
Klīniskais psihologs
Dr. AINA ZNOTIŅA
Ģimenes ārsts
ESTERE BIRZIŅA
Klīniskais psihologs, KBT terapeits
LĪNA MILAŠEVIČA
Klīniskais psihologs