Dr.Med. Ainārs Stepens

Neirologs

“Kas vēlas kļūt vesels, jau daļēji ir izveseļojies.“

Medicīnas zinātņu doktors Ainārs Stepens ir augstas klases neirologs, kura zināšanas un prasmes ir atzinīgi novērtējuši gan pašmāju, gan ārvalstu pacienti, bet mediķu un studentu vidū augstu tiek vērtētas viņa aizraujošās lekcijas.

   Dr. Stepens ārsta izglītību un neirologa specialitāti ir ieguvis Rīgas Stradiņa universitātē (RSU). Pēc augstskolas pabeigšanas, savas prasmes viņš ir papildinājis neskaitāmos kursos un semināros Latvijā un Ārzemēs. Ārsta karjeras laikā Dr. Stepens ir bijis neirologs slimnīcā „Gaiļezers”, konsultējis Latvijas Infektoloģijas centra HIV/AIDS nodaļas, bet viņa vadībā izveidotās Insulta vienības komandas darbs Rīgas 1. slimnīcā izcēlās ar pacientu aprūpes augstajiem standartiem un bezkompromisu cīņu par katra slimnieka dzīvību un veselību. Šobrīd Dr. Stepens ir konsultējošais neirologs Brūču klīnikā un NBS Medicīnas nodrošinājuma centrā un vadošais pētnieks RSU Rehabilitoloģijas pētnieciskajā laboratorijā.

   Klīniskajā medicīnā Dr. Stepena prioritātes ir dažādu neiroloģisko slimību diferenciālā diagnostika, kā arī insulta, galvas un muguras sāpju, un neirodeģeneratīvo slimību (Alcheimera slimība, parkinsonisms) diagnostika un ārstēšana.

      Starptautiski Dr. Stepens ir pazīstams ar savām zinātniskajām aktivitātēm. Viņa vadībā, sadarbojoties RSU un Oksfordas Universitātes zinātniekiem, tika aprakstīts jauns kustību traucējumu sindroms narkomāniem. Šo pētījumu rezultāti ir publicēti nozares vadošajos medicīnas žurnālos The New England Journal of Medicine un Brain, kas ir spožs apliecinājums Dr. Stepena individuālajām kvalitātēm un pārliecinošs pierādījums Latvijas ārstu augstajam potenciālam. 

Vizītes laiks pie Dr. Stepena reti kad ir mazāks par stundu un viņa darbību raksturo pamatīga iedziļināšanās ikvienā slimnieka problēmā, rūpīga izmeklēšana un detalizēta sava viedokļa izskaidrošana gan slimniekam, gan viņa radiniekiem. Viņa rekomendācijas parasti satur minimālu daudzumu nozīmēto medikamentu, priekšroku dodot rehabilitācijas tehnoloģijām un slimību profilaksei.

KONTAKTI