Asoc.prof. AINĀRS STEPENS

Neirologs

“Kas vēlas kļūt vesels, jau daļēji ir izveseļojies.“ (Bokačo)

Medicīnas zinātņu doktors Ainārs Stepens ir augstas klases neirologs, kura zināšanas un prasmes ir atzinīgi novērtējuši gan pašmāju, gan ārvalstu pacienti, bet mediķu un studentu vidū augstu tiek vērtētas viņa aizraujošās lekcijas.

Ārsta karjeras laikā Asoc.Prof. Stepens ir bijis ārsts neirologs slimnīcā “Gaiļezers”, konsultējis Latvijas Infektoloģijas centra HIV/AIDS nodaļas un Brūču klīniku,  bet viņa vadībā izveidotās Insulta vienības komandas darbs Rīgas 1. slimnīcā ir izcēlies ar pacientu aprūpes augstajiem standartiem un bezkompromisu cīņu par katra slimnieka dzīvību un veselību. ⠀

Šobrīd Asoc.Prof. Stepens ir konsultējošais neirologs Rietumu klīnikā un NBS Medicīnas nodrošinājuma centrā, Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Militārās medicīnas pētījumu un studiju centra vadītājs un vadošais pētnieks.

Klīniskajā medicīnā Asoc.Prof.  Stepena prioritātes ir dažādu neiroloģisko slimību diferenciālā diagnostika, kā arī neirodeģeneratīvo slimību (Alcheimera slimība, parkinsonisms), insulta, galvas un muguras sāpju diagnostika un ārstēšana.

Starptautiski Asoc.Prof. Stepens ir pazīstams ar savām zinātniskajām
aktivitātēm. Viņa vadībā, sadarbojoties RSU un Oksfordas Universitātes
zinātniekiem, tika aprakstīts jauns kustību traucējumu sindroms
narkomāniem. Viņa pētījumu rezultāti ir atspoguļoti vairāk nekā 20
starptautiski citējamos izdevumos un grāmatās, t.sk. publicēti nozares
vadošajos medicīnas žurnālos The New England Journal of Medicine, Brain un European Journal of Neurology,
kas ir spožs apliecinājums Asoc.Prof.  Stepena individuālajām kvalitātēm un
pārliecinošs pierādījums Latvijas ārstu augstajam potenciālam.

Beidzamā laikā Asoc.Prof. Stepena zinātnisko aktivitāšu fokusā ir neirodeģeneratīvo slimību un kognitīvo traucējumu izpēte – viņa vadībā RSU tiek pētīta ilgtermiņa fiziskās slodzes ietekme uz kognitīvo funkcionēšanu un ir izstrādāts Latvijas klīniskais personības tests. Viņš ir viens no līdzautoriem Demences ārstēšanas un aprūpes vadlīnijām, kuras 2019.gadā publicēja Latvijas Ārstu biedrība .

Asoc.Prof. Stepens ir nacionālais pārstāvis NATO Zinātņu un tehnoloģiju organizācijas (Science and Technology Organisation, STO) cilvēkfaktora un medicīnas (Human Factors and Medicine, HFM) kolēģijā, EATRIS (European infrastructure for translational medicine) Neirodeģeneratīvo slimību darba grupā, eksperts Latvijas Zinātnes padomē un Zāļu valsts aģentūrā .

https://rietumuklinika.lv/

https://www.rsu.lv/

https://www.rsu.lv/militaras-medicinas-petijumu-un-studiju-centrs

KONTAKTI