Jaunumi

Atgriezties pie jaunumiem

Jēkabpilī īstenos Latvijā vēl nebijušo labdarības akciju - bezmaksas operācijas un ārsta traumatologa-ortopēda konsultācijas.

2016-04-19 / Kategorija: Ziņas

Ārsts - traumatologs - ortopēds, locītavu mazinvazīvās endoskopiskās ķirurģijas speciālists Kaspars Ūdris, kurš jau aptuveni piecus gadus regulāri brauc uz Jēkabpili konsultēt un veikt operācijas, ierosinājis Jēkabpilī īstenot Latvijā vēl nebijušu labdarības akciju, kurai atbalstu paudusi gan Jēkabpils pilsētas pašvaldība, gan Jēkabpils reģionālā slimnīca. Akcijas laikā Kaspars Ūdris apņemas veikt pacientiem bezmaksas operācijas, kā arī nodrošināt bezmaksas traumatologa - ortopēda konsultācijas. Šāda ideja ārstam radusies Indijā, kur viņš piedalījās līdzīgā labdarības projektā.


Kaspars skaidro, ka liktenis viņu savedis kopā ar īstajiem cilvēkiem: "Mans draugs ir vairākkārt bijis Indijā, viņam ir draugs, ar kuru viņš iepazinās, kāpjot klintīs. Šis draugs ir dakteris Čaraks, kurš veido šādu akciju Indijā. Un tad viņi mani uzaicināja, lai es arī piedalītos šajā pasākumā. Tas man deva iespēju saprast, kā šādu akciju varētu īstenot Latvijā. Man tas ir... es domāju, ka to varētu nosaukt par desmito tiesu. Dabā ir nerakstīti likumi. Ja tu kaut ko dod, tev rodas citas iespējas, tu vari sevi attīstīt un atkal palīdzēt kādam." 

Ar Jēkabpils pilsētas pašvaldības priekšsēdētāja Leonīda Salceviča atbalstu jau izveidota darba grupa, kas koordinēs visu pasākumu. Akciju ļoti pozitīvi vērtē arī Jēkabpils reģionālās slimnīcas direktors Ivars Zvīdris, uzsverot, ka šāds pasākums ir tieši laikā, ņemot vērā finansējuma samazinājumu reģionālajām slimnīcām. Zvīdris informē, ka akciju atbalstīs, ļaujot bez maksas izmantot slimnīcas infrastruktūru. 

Pašlaik plānots, ka akcijas laikā varētu veikt aptuveni 30 bezmaksas operācijas un nodrošināt aptuveni 170 bezmaksas traumatologa - ortopēda konsultācijas. Izmaksas gan būs, piemēram, par medikamentiem, bet Leonīds Salcevičs uzsver, ka pašvaldība un akcijas darba grupa darīs visu, lai arī šie līdzekļi nebūtu jāsedz pacientiem. Ir plānots uzrunāt uzņēmējus, lai tie saziedo medikamentiem un citiem ar operācijām saistītajiem izdevumiem, tāpat Salcevičs plāno ar deputātu atbalstu atvēlēt līdzekļus projektam no pašvaldības budžeta. 

Ārsts Kaspars Ūdris gan uzsver, ka šis pakalpojums nebūs pieejams visiem. Ir noteikta mērķa grupa - tie ir pensionāri, represētie un cilvēki ar īpašām vajadzībām no bijušā Jēkabpils rajona - Jēkabpils pilsētas un Jēkabpils, Krustpils, Aknīstes, Salas un Viesītes novadiem. 

"Diezgan daudziem no šīs pacientu grupas ir nepieciešama palīdzība - vai nu konsultācija, vai operācija," skaidro Kaspars. "Ja mēs viņiem sniegsim traumatologa - ortopēda konsultāciju, tad viņiem būs sapratne, kāda ir diagnoze un ko darīt tālāk. Ja mēs esam spējīgi palīdzēt, tad mēs to darām, ja nē, tad mēs varam dot virzienu, kurā būtu jāiet un kas būtu jādara, lai viņam mazinātos sūdzības, lai viņš varētu dzīvot komfortablāk, lai būtu mazākas sāpes un lai atjaunotu kustības." 

Kaspars Ūdris turpina sarunas arī ar citiem ārstiem par viņu iespējamo iesaistīšanos projektā, lai iedzīvotājiem būtu pieejamas arī citu speciālistu bezmaksas konsultācijas. Pagaidām vēl nav noteikta kārtība, kādā pacienti varēs pieteikties bezmaksas konsultācijām un operācijām, par to darba grupa ziņos atsevišķi. Plānots, ka akcija notiks šā gada vasaras otrajā pusē.

 

Avots: www.jekabpilslaiks.lv

Izstrādāja: DEGO Interactive